Emniyet Kemeri Takmanın Etkileri Sizi de Şaşırtacak

şevki akbulut | 6 Mart 2018 | Genel | 1 yorum

Sürücülerin ve yolcuların trafikte emniyet kemerlerini takılı halde bulundurmaları yasal olarak zorunludur ve uygulanmadığında cezai yaptırımı vardır. Buna rağmen birçok sürücü ve yolcu emniyet kemeri kullanmamak gibi bir hataya sıklıkla düşmektedir. Trafikte araç kullanırken kısa mesafe uzun mesafe diye bir ayrım yapılmaksızın kontak her açıldığında emniyet kemerleri takılı pozisyonda olunmalıdır.

  • Yol boyunca trafik kurallarına uymalı ve bu konuda son derece dikkatli olmakta fayda var.
  • Sürücülerin Yapılan araştırmalara göre emniyet kemerleri ağır yaralanma riskini; otomobillerde yüzde kırk beşe kadar, kamyonetlerde yüzde atmışa kadar azaltmıştır.
  • Ölüm olayı gerçekleşen kazalarda, kaza sırasında emniyet kemeri kullanan kişilerin yüzde 24,8’i hiçbir zarar görmeden kazayı atlatmıştır.
  • Kaza sırasında emniyet kemeri kullanmayan kişilerin ise sadece yüzde 6,3’ü kazadan yara almadan kurtulmuştur.
  • Arka koltukta oturan yolcuların emniyet kemeri kullanması ağır yaralanmaları yüzde elli oranında azaltmaktadır.

Aracınızı Modern Ve Konforlu Olanı İle Yenileyin

Emniyet kemerinin etkisi tartışılmaz elbet ancak sürücülerin konforlu ve güvenli şekilde araç kullanmalarına imkan tanıyacak araçları kullanmakta önemlidir. Wowwo ile sizde birçok araç seçeneği bulabilirsiniz. Pek çok sürücü ve yolcu kısa mesafelerde emniyet kemer kullanmayı tercih etmemektedir. Sizde araç sahibi olmak istiyorsanız www.wowwo.com u ziyaret edin ve senetle araç sahibi olun.

Wowwo Yeşil Holding bünyesinde bir sistem olup, ikinci el araç almak isteyenler için senetle araç satan en güvenilir adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bankadan kredi kullanmadan ve faiz yemeden araç almak isterseniz, Wowwo firmasının avantajlı ve kolay ödemeli seçeneklerinden yararlanarak senetle araç alabilirsiniz.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Coprtying tüm hakları saklıdır.